Головна » Жителі сіл Криворудської сільської ради готові до об’єднання в Антонінську ОТГ.
Жителі сіл Криворудської сільської ради готові до об’єднання в Антонінську ОТГ.
Свою думку шодо створення Антонінської об’єднаної територіальної громади висловили жителі сіл Криворудської сільської ради, котрі зібралися на схід села за участі першого заступника голови РДА та голови Антонінської селищної ради у четвер, 21 липня.
Дмитро Склонний розповів про переваги об’єднання громад, наголосивши на значних фінансових преференціях, які отримають населені пункти об’єднаної громади. «Населені пункти, їхні межі і статус залишаться ті ж самі, ви не втрачаєте нічого, залишаться школа, дитячий дошкільний заклад, – випередив занепокоєння посадовець. – Але у вас зараз, що важливо, стоїть питання Антонінської лікарні. Якщо об’єднаної територіальної громади створено не буде, її закриють, тому що з 1 січня 2017 року утримання медичних закладів ІІ рівня, які розміщені не в районних центрах, бере на себе обласний бюджет. Якщо торік ми ще виділяли з району кошти на відшкодування зарплат і утримання терапевтичного відділення лікарні, то такої можливості надалі ми мати не будемо. Тому питання виживання Антонінської лікарні напряму залежить від створення ОТГ».
Антонінський селищний голова Наталія Кондратюк нагадала, що Криворудській сільській раді депутати селищної ради надіслали вже друге запрошення до об’єднання в єдину громаду – тож чекають відповіді – та розповіла про реалізовані проекти, завдяки яким вдалося закупити шкільні автобуси, встановити сонячні батареї, замінити у навчальних закладах вікна. «Антоніни самодостатні, ми можемо існувати, незалежно від того, приєднаєтеся ви чи ні, – каже селищний голова. – Але в об’єднану територіальну громаду повернеться 60% податку з доходів фізичних осіб (а це майже 3 млн грн) тільки зі своїх установ і організацій, які є на території селищної ради».
Криворудський сільський голова Галина Універсалюк зауважила, що з грошима у сільській раді зараз і справді сутужно, тож додаткові фінансові вливання місцевій громаді аж ніяк не завадять: «Ви ж бачите, що у минулому році ми зробили майже 2 км дороги, витратили 578 тис грн….А цього року зробили 660 м дороги і далі не маємо чим платити, розпочали благоустрій біля сільської ради – не маємо чим розплатитися. За 6 місяців до бюджету поступило лише 291 тис грн., при плані на рік – 660 тис грн.. Далі ми не спроможні самі функціонувати». Ідею об’єднання підтримує й керівник місцевого відділення ТОВ «Україна 2001», депутат районної ради Ігор Мазур: «Потрібно об’єднуватися і йти вперед. Держава йде вперед і ми мусимо йти. Гірше не буде, повірте мені».
Чиї слова найбільше переконали присутніх на сході села у Криворудка, наразі визначити важко, утім, результатом зустрічі спікери залишилися задоволеними: більшість проголосували «за» створення об’єднаної територіальної громади із центральною садибою в Антонінах. Тепер своє слово мають сказати і депутати тамтешньої сільської ради. І з прийняттям рішення районні керівники порадили не баритися, адже до 15 серпня новостворена громада вже повинна заявити про себе у столиці, аби Мінфін встиг внести її у Проект Державного бюджету на наступний рік.
Віта Франчук.

«  Липень 2016  »