Головна » Вжити невідкладних заходів щодо недопущення збудника африканської чуми свиней на територію району
     13 вересня 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Склонний провів засідання районної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації з питань вжиття невідкладних заходів щодо недопущення збудника африканської чуми свиней на територію району.

З інформацією виступив в.о.начальника управління Держпродспоживслужби в Красилівському районі Гринчук О.М., який проінформував, що надзвичайно  напруженою на даний час залишається епізоотична ситуація по африканській чумі свиней.

Згідно офіційного повідомлення  Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) лише за 2015 рік африканську чуму свиней зареєстровано у 12 країнах світу.

В Україні починаючи з 2012 року зареєстровано 108 спалахів хвороби з них серед домашніх – 88 і 19 серед диких свиней та один інфікований об’єкт.

Лише  у  2016 році в нашій  державі виявлено 51 випадок  даної недуги в 12 областях в т.ч і в Хмельницькій області (с. Гірчична, Дунаєвецького району).

Особливо насторожує той факт, що останні 8 випадків АЧС виявлено у сусідніх областях, а саме: Рівенській – 3; Волинській – 4; Вінницькій – 1 випадок.

Основною причиною такого стану є ігнорування суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з утриманням свиней заходів біологічної безпеки (санпропускник, дезбар’єр, дезкилимки, спецодяг, спецвзуття).

В районі нараховується 16 господарств різної форми власності, які займаються розведенням та вирощуванням свиней. Із них практично переведено на закритий режим роботи з дотриманням ветеринарно-санітарних правил для свиногосподарств 4 господарства («Агропатнер» с.Воскодавинці, ФГ «Деметро-Агро» с.Тріски, ПП Кривоносюк І.В. с.Волиця-1, ПП Кухарук Л.М. с.Волиця-1) в решті господарств відсутні санпропускники. Такі господарства як ФГ«Агроніка» с.Западинці, «Агропром-2008» с.Чепелівка, ПП Сікула, ПП Киданчук с.Яворівці, ФГ «Вероніка» с.Лісова Волиця повністю не огороджені, відсутні типові дезбарєри, діють пристосовані,  які не своєчасно заправляються дезсасобами.

Завезення, реалізація свинопоголів’я в більшості господарств проводиться без відповідних супровідних ветеринарних документів.

Державною службою ветеринарної медицини району спрямовано значні зусилля  профілактики африканської чуми свиней, усіх керівників підприємств ознайомлено з ветеринарно-санітарними вимогами, вручено План дій при підозрі виникнення АЧС, рекомендації для господарств усіх форм власності щодо запобігання АЧС, протоколи  засідання ДНПК при районній державній адміністрації.

Постійно проводиться моніторинг по АЧС, від загинувших свиней патматеріал направляється до Хмельницької регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини для виключення африканської чуми свиней.

Не виконання вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, приписів державних інспекторів ветеринарної медицини складає загрозу до виникнення небезпечного захворювання.

З метою посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району, районна державна надзвичайна протиепізоотична комісія при районній державній адміністрації розробила ряд заходів, які були затверджені на засіданні комісії.

«  Вересень 2016  »