Головна » Володимир Кальніченко: дотримуючись заходів безпеки уникнемо занесення хвороби на територію Хмельниччини
  6 вересня 2016 року голова райдержадміністрації Ніла Островська взяла участь у засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій обласній державній адміністрації з питань вжиття заходів щодо недопущення збудника африканської чуми свиней на території області, що відбувалась у режимі селекторної наради. Також у засіданні взяли участь голова та члени районної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Порівняно з 2012 роком ситуація погіршилася, вже ліквідовано більше 80 тисяч голів тварин по Україні і до кінця року є небезпека виникнення епідемії ще у 55-70 населених пунктах країни. Розпочинаючи засідання, заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко поінформував присутніх про першочергові заходи задля запобігання розповсюдження захворювання, зокрема цілодобове функціонування санітарних постів.

Так, на сьогоднішній день, по області функціонує 17 стаціонарних постів у 14 районах області. На таких постах проводиться обстеження автомобілів та обробка спеціальною речовиною.

Крім цього, створено групи швидкого реагування на випадок виникнення підозри на захворювання даною хворобою.

За результатами наради надано доручення доукомплектувати стаціонарні пости асфальтно-бетонними бортиками, насипами тирси, наметами, дорожніми знаками та речовиною для дезінфекції транспортних засобів.

Володимир Ілліч наголосив, що спільні зусилля та взаємодія усіх служб та населення забезпечить уникнути поширення хвороби на території області.

Варто пам’ятати власникам особистих селянських господарств, мисливцям на диких тварин, населенню області, що хвороба не становить небезпеки для людей, але дотримання основних заходів забезпечить уникнення економічних затрат та проникнення вірусу африканської чуми на територію Хмельниччини.

Населенню потрібно знати, що не купувати м’ясо та м’ясопродукти на стихійних ринках, годувати свиней тільки їжею, що пройшла термічну обробку, забезпечити уникнення контакту дикими тваринами.

У разі підозри на АЧС домашніх свиней, необхідно терміново сповістити фахівця ветеринарної медицини.

За інформацією сайту облдержадміністрації

«  Вересень 2016  »