Головна » Відбулось засідання районної робочої групи щодо об'єднання територіальних громад
21 липня 2016 року під головуванням голови райдержадміністрації Ніли Островської в приміщенні адмінбудинку відбулось засідання районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області. Згідно розпорядження голови від 4 липня 2016 року № 206/2016-р до складу районної робочої групи увійшли керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради, установ та організацій району, міський, селищний та сільські голови, участь у засіданні взяв депутат обласної ради Олег Білявець. У такому складі районна робоча група зібралася вперше. Метою засідання було обговорити стан та перспективи утворення об’єднаних територіальних громад на території району. Спочатку до присутніх у залі звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Склонний, який протягом останнього місяця побував на декількох сходах сіл Антонінської зони на яких громада визначалася об’єднуватись чи не об’єднуватись в територіальну громаду з центром в смт Антоніни. Перш за все, що відзначив Дмитро Васильович це байдужість та несприйняття позитивних змін з боку керівників органів місцевого самоврядування. Також відзначив, що в сільські місцевості взагалі відсутня інформаційно роз’яснювальна робота щодо об’єднання територіальних громад. В зв’язку з цим відчувається необізнаність та острах громадян щодо проведення реформи в районі. В свою чергу голова райдержадміністрації Ніла Островська зазначила, що основним завданням керівників органів місцевого самоврядування є донесення до населення правдивих фактів про життєдіяльність ОТГ, які вже створені на теренах області. До обговорення долучився голова районної ради Василь Пасічник який побував на території Чорноострівської ОТГ з неофіційним візитом та навів позитивні факти у соціально-економічному розвитку зазначеної об’єднаної громади, саме про збільшення надходжень до бюджету майже в двадцять раз та про початок відновлення роботи місцевої лікарні. Також до присутніх звернувся депутат обласної ради Олег Білявець, який  зазначив, що на території району є чимало сільських з депресивним розвитком тобто проблеми яких не можуть бути вирішені самотужки. Олег Петрович звернувся до сільських голів з порадою, що поки є час щоб останні вели між собою конструктивний діалог щодо можливого утворення тих чи інших територіальних громад. В свою чергу міський голова Анатолій Жовтан зазначив, що міською радою було направлено листи щодо можливого об’єднання в двадцять одну сільську раду згідно перспективного плану, з яких позитивну відповідь надали тільки чотири сільські ради, п’ять відмовило та дванадцять проігнорувало взагалі звернення міської ради.
Наприкінці засідання Ніла Василівна повідомила присутнім, що наступне засідання робочої групи відбудеться через місяць та висловила сподівання, що сільські голови активніше будуть проводити сходи сіл на яких обговорюватимуть питання щодо об’єднання.

«  Липень 2016  »