Головна » Відбулось засідання районної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації
09:57
Відбулось засідання районної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації

21 грудня 2016 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Дмитра Склонного відбулось засідання районної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації з питань вжиття невідкладних заходів щодо недопущення збудника африканської чуми свиней на територію району. У засіданні комісії взяли участь  представники фермерських господарств, представники органів місцевого самоврядування.

На початку засідання Дмитро Васильович повідомив присутнім про погіршення епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней. В Україні починаючи з 2012 року зареєстровано 144 спалахи хвороби, з них серед домашніх – 122 і 21 серед диких свиней та один інфікований об’єкт.  Лише у  2016 році в нашій державі виявлено 87 випадків  даної недуги в 15 областях в т.ч. і в Хмельницькій області. Найбільше випадків африканської чуми свиней було виявлено у: Одеській області - 22; Миколаївській – 15; Полтавській — 9; Харківській – 8; Сумській та Хмельницькій по - 5; Кіровоградській, Рівненській,  Волинській  по – 4; Черкаській – 3; Чернігівській, Київській, Житомирській – 2; Вінницькій, Чернівецькій та Черкаській областях-1. Для порівняння із аналогічним періодом  минулого року слід відмітити, що кількість випадків  АЧС збільшилась, так станом на 16.12.2016 року було виявлено 87 випадків, а за весь минулий рік було виявлено 40 випадків цієї хвороби.

Основною причиною такого стану є ігнорування суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з утриманням свиней заходів біологічної безпеки (санпропускник, дезбар’єр, дезкилимки, спецодяг, спецвзуття).

В зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней на території України, можливістю поширення збудника інфекції Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Красилівській РДА вирішила:

1.Неухильно виконувати рішення попередніх ДНПК, щодо роботи свиногосподарств в "закритому ” режимі роботи, обладнати санпропусники та забезпечити проходження через нього персоналу з обов'язковою зміною домашнього одягу на спецодяг, взуття, його своєчасним пранням та дезінфекцією.

2.При в’їзді на територію свиногосподарства обладнати дезбар’єри, а при вході в приміщення свинарника дезкилимки. Слідкувати за своєчасною заправкою дезінфекційним розчином дезбар’єрів та дезкилимків.

3.Утримання та годівлю свиней проводити відповідно до зоогігієнічних норм, не допускати згодовування харчових та боєнських відходів. Завезення кормів  на територію свиноферми проводити виключно автотранспортом, який використовується на свинофермі. Категорично заборонити в’їзд на територію свиноферми стороннього автотранспорту.

4.Переміщення свиней (вивіз, ввіз) здійснювати тільки з дозволу управління Держпродспоживслужби в районі, місті. Заборонити в’їзд автотранспорту для перевезення тварин на територію свиногосподарства.

5.Після реалізації свинопоголів'я, в приміщенні, боксах проводити механічну очистку та дезінфекцію, підтверджувати якість дезінфекції лабораторним дослідженням.

6.Заборонити керівникам свиногосподарств приймати на роботу працівників для обслуговування свиноферми, які утримують  у власному домогосподарстві свиней.

7.Заборонити працівникам, які обслуговують свиноферму приносити продукти  харчування на територію свиноферми.

8.У випадку захворювання або загибелі свиней в господарствах негайно повідомляти Держпродспоживслужбу та її територіальні органи.

9.Поновити договори з підприємствами по утилізації трупів тварин.

10.Створити резерв дезінфекційних засобів, спецодягу, матеріалів для спалювання тварин.

11.Заготівлю, придбання кормів проводити виключно з благополучних щодо АЧС районів, областей.

12.Провести  знищення бродячих тварин ( котів та собак) на території свиногосподарств та місць приготування кормів. Провести дератизаційні заходи  (знищення мишовидних гризунів) на території свиногосподарств та місць приготування кормів.

13.Забезпечити облік  свинопоголів’я в особистих підсобних господарствах населення.

14.Заборонити та вжити заходів для недопущення торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження у невстановлених місцях.

15.Вжити заходів по недопущенню виникнення стихійних звалищ та захоронення трупів тварин.

16.Передбачити кошти в місцевих бюджетах на випадок виникнення для ліквідації африканської чуми свиней. Створити необхідні мобілізаційні резерви матеріалів і засобів необхідних для ліквідації надзвичайних ситуацій природнього характеру. Визначити відповідальних за виконання цих заходів.

17.Продовжити роз’яснювальну роботу серед населення  щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней та послідовності дій власників тварин при захворюванні, шляхом організації сходів села та запрошення на них спеціалістів державної ветеринарної медицини та місцевих ЗМІ.

18.Проводити обстеження мисливських угідь на предмет виявлення захворювання чи загибелі диких тварин. В разі виявлення таких тварин негайно повідомляти управління Держпродспоживслужби в районі, місті.

19.Провести роз’яснювальну роботу з мисливцями про важливість відмови від використання на полюванні  мисливських собак для уникнення розповсюдження збудника АЧС.

20.Створити спільні пости та робочі групи за участі спеціалістів  управління Держпродспоживслужби та Національної поліції, забезпечити  їх діяльність з метою недопущення  перевезення живих тварин та продукції тваринництва без відповідних ветеринарних документів.

21.Керівникам ТОВ МПЗ "Поділля”, ФОП Моцик В.Й. заборонити приймання на забій та /або переробку свиней без супровідних ветеринарних документів підтверджуючих  їх походження та здоров’я.

22. Створити резерв паливно-мастильних матеріалів, спецодягу на випадок виникнення АЧС.

23.У разі виникнення  африканської чуми свиней забезпечити активну участь особового складу, наявної техніки (грейдери, екскаватори, АРСи тощо) у ліквідації захворювання. Забезпечити встановлення блокпостів з умовами обігріву, освітлення.

24.Забезпечити контроль за дотриманням всіма суб’єктами господарювання, незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з утриманням, забоєм та переробкою свиней та продукції з них, ветеринарно-санітарного законодавства, зокрема щодо «закритого» режиму роботи, в разі неможливості виконання, припиняти їх діяльність відповідно до діючого законодавства. Організувати вибіркові спільні перевірки на рівні області. У випадку відмови в проведенні перевірки, виявленні порушень ветеринарно-санітарних вимог матеріали направляти в правоохоронні органи.

                                    

 привітання голови
Календар
«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0