Головна » Відбулись заходи до Дня партизанської слави
Відбулись заходи до Дня партизанської слави
   22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави,  як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з нацистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час Другої світової війни на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від нацистських загарбників.
   21 вересня 2016 року Щиборівська сільська  бібліотека, біля пам’ятного знаку підпільникам полеглим під час Другої світової війни, провела патріотичну годину «Партизанськими стежками рідного села», приурочену Дню партизанської слави. Бібліотекар Рижук Тетяна розповіла учням що підчас Другої світової війни в лісі, поблизу села,   в землянці , переховувалися підпільники. Однак серед підпільників був зрадник, який виказав ворогові місце знаходження  землянки та партизан. Антона Кудельського та Олексія Деревчука  схопили  та жорстоко катували, вимагаючи здати всіх членів організації. Їх привели  і кинули до землянки, наказавши вивести на поверхню всіх, хто там знаходився. Однак підпільники із землянки не вийшли. Окупанти завалили соломою вхід до землянки та підпалили. На місці загибелі партизанів встановлено пам’ятний знак, де значаться  прізвища А. Кудельського та О. Деревчука. Прізвища інших  підпільників невідомі. Пам'ять  всіх полеглих у роки війни вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.
  22 вересня 2016 року в читальній залі центральної районної бібліотеки проведено годину пам’яті «Герої партизанських лісів» за участю  учнів 17, 19 груп Красилівського професійного ліцею.
  Ведучі заходу  провідний  бібліотекар відділу обслуговування Олена Мойсеєнок та провідний бібліограф-краєзнавець Інна Сабат розповіли присутнім про  боротьбу партизанів та підпільників Красилівщини.  Олена Мойсеєнок ознайомила учасників заходу з матеріалами книжково-документальної виставки «Велич народного подвигу», підготовленої спільно з народним музеєм, на якій  представлені книги про партизанський рух в Україні, спогади колишніх партизанів та підпільників, мемуари керівників партизанських з’єднань та ін.

Присутні вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання.

«  Вересень 2016  »