Головна » Відбулись урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України та відриття районної Дошки Пошани
23 серпня 2016 року в м. Красилів на центральній площі міста біля адмінбудинку відбулись урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України та відриття районної Дошки Пошани. Жителі та гості нашого міста стали свідками вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та вшанування справжніх патріотів рідної землі - учасників антитерористичної операції на сході нашої країни. Право підняти Державний Прапор України було надано вчителю історії Кузьминської ЗОШ І-ІІІ ступенів учаснику АТО Вадиму Байдичу та юній красилівчанці Катрусі Шпиль під виконання Гімну України народним аматорським ансамблем пісні і танцю «Случ» районного Будинку культури.
Усіх присутніх привітала голова районної державної адміністрації Ніла Островська: - Сьогодні Україна відзначає День державного прапора. Протягом років наш стяг став не просто символом державності – він майорить під час найважливіших подій в історії країни. І в переддень  одного з найголовніших свят – дня Незалежності, ми з гордістю піднімаємо прапор держави.
Цей день є результатом тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою державу.
Українська нація святкує уже 25 річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія наших предків – «панувати у свої сторонці»: бути господарями на своїй найпрекраснішій, найчарівнішій, найбагатшій українській землі.
Ще з часів Київської Русі українці прагнули жити вільно, сповідувати свої традиції та звичаї, не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші сусідні народи. Наші співвітчизники віками боролися за свою свободу і лише нинішнє покоління - наші сучасники у 1991 році отримали її. Пам’ятаймо імена великих українців - будівничих нашої  держави: Святий Володимир Великий, король Данило Галицький, Іван Мазепа, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Степан Бандера. Андрей Шептицький, В'ячеслав Чорновіл.
Дата 24 серпня 1991 року започаткувала нову епоху в житті українського народу.
Проте у рік 200-річчя Тараса Шевченка і через 100 років після більшовицької окупації українцям знову довелося стати на захист Батьківщини від зовнішньої московської агресії. Її затіяли нащадки тих, хто відібрав нашу Незалежність у 1918-1920 роках, потопивши в крові УНР.
Герої України, справжні патріоти, як і їх славні предки, зараз відстоюють волю, суверенітет і незалежність на сході  держави.
Проти російсько-терористичної орди  вже третій  рік борються найкращі сини України.
І Україна обов'язково переможе. Бо за нами правда, яка дає силу. Створена Президентом України Петром Порошенком дієва міжнародна коаліція в підтримку нашої держави  дає усвідомлення, що Весь світ доброї волі на нашому боці.
Сьогодні вже другий рік ми проводимо особливе вшанування Дня Незалежності, маємо особливу дошку пошани, особливі люди поряд з нами.
Сьогодні з нами ті, хто став на захист Вітчизни і з честю виконав свій обов’язок, ті хто подарував і дарує нам мирне сьогодення. Сьогодні з нами і волонтери, які жертвуючи власним часом, коштами, нерідко ризикуючи навіть  життям, стали першою швидкою допомогою українським військовим. Низький уклін вам від усієї громади красилівщини.
Не всім судилося повернутися до рідної домівки. Прошу хвилиною мовчання вшанувати пам'ять тих, хто віддав найдорожче – своє життя за свободу і незалежність України.
Україна зараз переживає нелегкі часи.
Зараз визначальний період – чи буде наша держава далі.
Чи скористаємось ми шансом наданим дуже дорогою ціною. Чи втримаємо Україну. Не приведи Господь, щоб життя найкращих синів української землі були віддані задаремно. Ми не маємо права відступити, зневіритись, піти шляхом ворогів,  популістів та критиканів, які розхитують ситуацію і так дуже хитку, які бажають повернення часів так званої стабільності та псевдодемократії.
Український народ переміг диктатуру, яка здавалася нездоланною. Український народ побудує нову країну, іншого шляху  не має. Це наш борг перед усіма героями, які віддали найдорожче – своє життя за нову Україну.
Бажаю усім нам такої ж віри в Україну, яка прозвучала з вуст Степана Бандери майже 80 років тому
Настане час, коли один скаже Слава Україні, а мільйони підхоплять Героям Слава!
Ці слова стали реальністю, хоча тоді мала хто в це вірив.
... І разом з тим пророчі – незважаючи на важкі випробування - Україна є!  Україна завжди буде!
Щастя миру і процвітання вільній незалежній  Україні,
щастя і процвітання нашому рідному краю!
Слава вам, слава Господу Богу і слава Україні!
Згідно спільного розпорядження голів районної ради та райдержадміністрації, за проявлену відвагу, мужність, героїзм, патріотизм та сміливість в боротьбі за вільну та незалежну Україну під час проведення антитерористичної операції, Ніла Василівна та Василь Савович нагородили Грамотами районної ради та районної державної адміністрації учасників бойових дій антитерористичної операції на сході України, портрети яких занесені на районну Дошку Пошани:
- БАЙДИЧА Вадима Олександровича (с.Кузьмин);
- ХОПТИНСЬКОГО Михайла Михайловича (м.Красилів);
- ШЕВЧУКА Анатолія Савовича (с.Севрюки);
- ЯНЧУКА Сергія Григоровича (с.Волиця – 2);
- ЯЩУКА Володимира Васильовича (с.Закриниччя).
Усіх присутніх було запрошено до районного будинку культури, де продовжувались урочистості з нагоди відзначення 25-ої річниці Незалежності України.

«  Серпень 2016  »