Головна » У Чепелівці встановили меморіальну дошку загиблому воїну Петру Шемчуку
У Чепелівці встановили меморіальну дошку загиблому воїну Петру Шемчуку

Вже минув рік після страшних подій, коли обірвалось життя Петра Шемчука, наймолодшого командира взводу 3-го окремого танкового батальйону "Звіробій” (Десна). Петро загинув на 23-му році життя, поблизу м.Авдіівка під мінометним обстрілом, намагаючись витягнути тіло свого товариша з танку. Влітку Петра Шемчука нагородили орденом Б.Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно), а на четвертій позачерговій сесії Красилівської районної ради було прийняте рішення присвоїти Чепелівській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім’я загиблого випускника.

На роковини смерті, 8 лютого, воїну Петру Шемчуку на фасаді рідної школи встановили меморіальну дошку. Право її відкриття надали командиру Петру Скибі та Олександру Буйволюку.

На відкриття дошки зібралась чимала Чепелівська громада, рідні Петра Шемчука, голова райдержадміністрації Ніла Островська, голова районної ради Василь Пасічник, начальник управління освіти, молоді та спорту Олена Заїка, військовий комісар Красилівського районного військового комісаріату Андрій Богданов, міський голова Анатолій Жовтан, командир танкового батальйону «Звіробій» Петро Скиба, бойові побратими Петра та учні школи.

Слова співчуття висловили голова райдержадміністрації Ніла Островська та голова районної ради Василь Пасічник і подякували матері Петра, за те що виростила героя, який мужньо захищав українців на сході.

«Хоч Петро прожив коротке життя, але він є прикладом любові до своєї землі, до всіх нас, прикладом того, як потрібно захищати свою землю, коли на неї прийшли вороги. Мені, як командиру дуже прикро зустрічатись на таких подіях. Петро завжди був життєрадісним і ніколи не боявся труднощів. Коли ми прийшли під аеропорт саме він першим пішов разом зі своїм взводом на блокування наших хлопців, які були в оточені в аеропорту. Я вдячний за ту пам'ять, яку ви шануєте і простіть мене, як командира, за те що не повернув вам живого сина» - додав командир Петро Скиба.

Меморіальну дошку Петру Шемчуку освятив настоятель храму Святої Покрови с.Чепелівка отець Анатолій.

«  Лютий 2016  »