Головна » Проведено годину пам’яті «Трагедія Бабиного Яру»
Проведено годину пам’яті «Трагедія Бабиного Яру»
  29 вересня 2016 року виповнюється 75 років, як у Бабиному Яру розпочалися масові розстріли. Україна і світ вшановують жертв злочину, що забрав понад 100 тисяч людських життів. Бабин Яр став символом Голокосту в Україні та братською могилою для цивільних громадян і військовополонених. З вересня 1941 року до жовтня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва.

Саме в цей день в читальній залі центральної районної бібліотеки проведено годину пам’яті «Трагедія Бабиного Яру» за участю заступника голови райдержадміністрації Ірини Морозович, начальника відділу культури, національностей та релігій Інни Грицюк та бібліотечних працівників. Провідний бібліотекар відділу обслуговування Олена Мойсеєнок розповіла присутнім у залі про те, що жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими". Зокрема,у Бабиному Ярі нацисти розстріляли трьох футболістів київського "Ди­на­мо” Миколу Тру­се­ви­ча, Івана Кузьменка, Олексія Клименка та відому українську поетесу Олену Телігу  разом із чоловіком. На завершення заходу усі присутні переглянули відео «Історична казка – роковини трагедії Бабиного яру» та ознайомились з матеріалами виставки – спогад «Покличемо пам’ять у свідки».

«  Вересень 2016  »