Головна » Питання землі та води піднімали жителі Михайловецьої сільської ради на сході сіл
07:55
Питання землі та води піднімали жителі Михайловецьої сільської ради на сході сіл

  Цьогорічне 7 квітня для жителів населених пунктів Михайловецької сільської ради ознаменувалося не лише великим православним святом Благовіщення, але й сходом сіл Мотрунки, Сушки та Михайлівці. Зібрання було велелюдним: аби зустрітися з представниками влади та орендарів місцевих земель, прийшло близько сотні селян. «Ми зібралися перед весняно-літніми роботами, щоб я міг прозвітувати перед вами, а ви – висловити мені свої зауваження чи побажання», – пояснює Михайловецький сільський голова Василь Шевчук причину зустрічі. 

   На порядку денному три питання: звіт, вода і земля. Звітувати про зроблене голова сільської ради виходить за трибуну. Насамперед дякує тим, хто допомагає йому у роботі і працює на благо громади, але не забуває згадати й «шкідників»: «Є випадки, коли окремі люди сіють ворожнечу…Їх мета – створити безлад, сварки і тим самим завадити нормальній роботі».

  Далі переходить до питань насущних. Каже, головна задача для нього та усього депутатського корпусу – забезпечення місцевих жителів питною водою. Тож, не гаючи часу, вони давно розіслали листи-прохання про допомогу у цій справі керівникам району і області, орендарям земель. «Думаю, всі мешканці сіл будуть не проти, щоб всі кошти, які заплановані на благоустрій у 2016 році, були залучені до будівництва водогону, – продовжує сільський голова. – Необхідно також на наших зборах вирішити питання збору коштів і з мешканців сіл, бо тільки на таких умовах будуть підключатися інвестори і виділятися кошти з бюджету району і області, а можливо й міста Хмельницького, куди качають воду з нашого району і це теж одна з причин, чому пропадає вода в криницях».

   Як тільки закінчать прокладати водогін, Василь Шевчук обіцяє зайнятися дорогами, поки що ж говорить про незначний ремонт ділянок, які його найбільше потребують. 

  Питання землі та її орендарів, що гостро стоїть у Михайловецькій сільській раді не один рік, посадовець толерантно згадує одним абзацом: «Є майже вільне поле в с. Сушки, 25 га, яке було під городами і більшість відмовилися їх обробляти. Домовився я із керівником ТОВ ФГ «Тракт» про виділення землі для соцсфери з полів резерву. Але паралельно зі мною у цьому напрямку працює група на чолі з депутатом районної ради Людмилою Романюк, які вирішили займатися питанням надання землі працівникам, пенсіонерам соцсфери і іншим мешканцям, згідно з Земельним кодексом України, на підставі якого кожен громадянин має право на отримання до 2 га землі для ведення особистого селянського господарства. Але це вже виходить за межі компетенції сільської ради і сільського голови…» На останок голова сільської ради висловив готовність до чесної і плідної співпраці. Натомість місцевий житель Сергій Налісніковський зауважив, що це можливо за умови відкритості влади: «На сесію має право прийти будь-який громадянин, послухати, які рішення приймають місцеві депутати. У нас же сесія проводиться скрито, нікого не запрошують, не оголошують, коли буде».

   Стихійні сміттєзвалища стали для тамтешніх жителів справжньою бідою, то ж прохання якнайшвидше знайти можливість вивезення побутових відходів селяни озвучують одним з перших. «Діло йде до Пасхи…У нас у багатьох є трактори в господарствах. Хіба не можна заключити договір з тим, хто має причепа? Те й хай возить те сміття. Зібрати по 5 грн з кожної хати – вистачить йому і на солярку, і на зарплату», – вносить пропозицію Віталій Данилюк. 

   Земельні питання теж не забарилися. Злість, образа, моральна втома на стільки полонили багатьох селян, що навіть велике релігійне свято не стало на заваді бурхливих емоцій. Жінки з чоловіками наввипередки кричали про несправедливість, бездіяльність правоохоронців і затягування судових процесів, що тривають вже 2 роки. (Нагадаємо, близько сотні власників земельних паїв, що були в оренді ТОВ ФГ «Тракт», хочуть розірвати договори з орендарями.)

   «Чи не можна окремою угодою до того договору прописати, що можна без перешкод забирати свою землю в орендаря? Щоб не їздити по тих судах, щоб вирішувати все на місці, нормально», – цікавиться депутат сільської ради Василь Безпальчук. «Звернутися до орендаря з такою пропозицією ми можемо, але примусити його піти на це у нас немає таких повноважень, – роз’яснює перший заступник голови РДА Дмитро Склонний. – ТОВ ФГ «Тракт», який передав у суборенду ваші землі корпорації «Сварог Вест Груп», є діючий договір. В односторонньому порядку розірвати його ми не можемо, як би ви цього не хотіли… Вихід тільки один – звертатися до суду. А суд вже буде розглядати, чи відповідає той договір Закону». 

  Також посадовець зауважив, що навряд чи можна пов’язувати обміління криниць із діючим Чернелівським водозабором. Адже, каже, геологи, котрі протягом багатьох років, за ним спостерігають, довели, що виснаження підземних водних запасів не відбувається. Більше того, фахівці стверджують, що під землею не озеро, як прийнято вважати, а тече річка, тож вода постійно прибуває. «Криниці ж викопують до першої води, тобто до рівня ґрунтових вод, – продовжує Дмитро Склонний. – А їх кількість напряму залежить від атмосферних опадів: немає снігу і дощу – немає води. Тому підстав звинувачувати Чернелівський водозабір у тому, що немає води в криницях, я не бачу». 

   Свої бачення щодо виходу із водної та земельної криз висловили також заступник голови районної ради Микола Білик і депутати райради Сергій Білевич та Людмила Романюк.  

  Завершальним акордом сходу сіл Михайловецької сільської ради стала одноголосна підтримка громади пропозиції сільського голови стосовно залучення грошей місцевих жителів для проведення водогону. Ціну питання обіцяють озвучити вже найближчим часом. 

Віта Франчук.
привітання голови
Календар
«  Квітень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0