Головна » Підготовка до вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС триває

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року № 793-VIII «Про вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», Указу Президента України від 14 грудня 2015 року №702/2015 «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи» 1 та 24 березня під головуванням заступника голови адміністрації Ірини Морозович відбулося засідання організаційного комітету з питань підготовки та проведення в районі 30-х роковин Чорнобильської катастрофи.

В ході засідання визначено можливість надання одноразової грошової допомоги для 11 вдів загиблих учасників Чорнобильської катастрофи, а також нагородження грамотами 15 учасників цих подій з врученням подарунків.

Узгоджено питання подання двох кандидатур для нагородження грамотами облдержадміністрації та кандидатуру дитини-інваліда, інвалідність якої пов’язана з Чорнобильською катастрофою, на виділення грошової допомоги з коштів обласного бюджету.

Повторне, проведення організаційного комітету заплановано на 11 квітня 2016 року.

Станом на 01.04.2016 року на обліку в управлінні соціального захисту населення Красилівської райдержадміністрації перебуває 226 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

- І категорії – 64 чол., в тому числі ліквідаторів – 58;

- ІІ категорії – 71 чол., в тому числі ліквідаторів - 60 ;

- ІІІ категорії – 45 чол., в тому числі ліквідаторів - 26;

- вдови потерпілих громадян – 12 чол.( з них 1 особа зареєстрована в м. Київ);

- діти потерпілі від аварії на ЧАЕС – 34.

Практично всі постраждалі громадяни отримують пільги та компенсації передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

За І квартал 2016 року з державного бюджету виділено 130,0 тис. грн., в тому числі:

на виплату:

компенсації  за пільгове забезпечення продуктами харчування постраждалим громадянам 1, 2 категорії 116,9 тис. грн.;

компенсації за шкоду заподіяну здоров’ю та одноразової щорічної допомоги на оздоровлення громадян -   3,6 тис. грн.

на відшкодування :

пільг на медичне обслуговування громадян – 5,4 тис. грн. (20 чол.);

додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 4,1 тис.грн. ( 2 чол.).

Важливим медико-соціальним заходом збереження та відновлення здоров’я постраждалого населення є оздоровлення.

Відповідно до «Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 р. № 261 право на безкоштовне забезпечення санаторно-курортними путівками мають постраждалі особи віднесені до категорії 1 та діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою разом з одним із батьків або особою, яка їх замінює.

Станом на 01.04.2016 року на обліку в управлінні для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 20 осіб.

В Красилівському міськвиконкомі для забезпечення житлом перебуває 1 учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 1 громадянин, який самостійно за направленням переселився з території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено безкоштовне зубопротезування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у зв’язку з чим управлінням соціального захисту населення Красилівської райдержадміністрації заключено договір з КЗ «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка», що знаходиться за адресою м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 94/1.

За І квартал 2016 року одній людині надані послуги із зубопротезування зубів на суму 1,3 тис. грн.

«  Квітень 2016  »