Головна » Незвичний перший урок
Незвичний перший урок
   Зазвичай 1 вересня у всіх навчальних закладах України проводяться перші уроки, які мають тематичне спрямування. Проводять їх, як правило, класні керівники. Та цього річ незвичним виявився перший урок для учнів 11 класів Красилівської ЗОШ І-ІІІст. №1. Адже провела його голова Красилівської районної державної адміністрації Островська Ніла Василівна у своєму  робочому кабінеті. Ініціатором такого уроку виступила сама Ніла Василівна, адже спілкування з підростаючим поколінням незалежної України, яке неінфіковане бацилою комунізму, яке не мислить стандартами подвійної чи потрійної моралі, зі слів очільниці району, надає наснаги у роботі та віри у світле майбутнє незалежної України.

Урок Ніла Василівна вирішила присвятити 25-ій річниці незалежності України. Розпочала голова райдержадміністрації з привітань з Днем знань та настанов на плідну працю у вирішальному для кожного з присутніх навчальному році. Далі від очільниці району учні почули короткий екскурс в історію: «25 років це в історичних вимірах дуже невеликий період. А насправді наша незалежність, намагання наших предків мати незалежну державу має тисячолітню історію. Ще з часів Київської Русі українці прагнули жити вільно, сповідувати свої традиції та звичаї, не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші сусідні народи. Боротьба за незалежність велась більше двохсот років запорізькими козаками у 1556-1775 роках,  Повстанцями Устима Кармелюка 1813-1835 роках. Мала наша держава короткий період незалежності на початку минулого століття у 1918-1920 роках». Не могла не згадати Ніла Островська разом з дітьми і імена великих українців - будівничих нашої  держави: Святий Володимир Великий, король Данило Галицький, Іван Мазепа, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Степан Бандера, Андрей Шептицький, Роман Шухевич, В'ячеслав Чорновіл.

Далі голова райдержадміністрації у своїй промові перейшла до сьогодення: «Повна Незалежність настала 24 серпня 1991 року і започаткувала нову епоху в житті українського народу. Тоді розпався Радянський Союз і Україну було проголошено незалежною державою. Український прапор, український гімн, наші символи все далось легко і просто. Проте у рік 200-річчя Тараса Шевченка і через 100 років після більшовицької окупації українцям знову довелося стати на захист Батьківщини від зовнішньої московської агресії. Її затіяли нащадки тих, хто відібрав нашу Незалежність у 1918-1920 роках, потопивши тоді в крові молоду УНР. А причиною цієї агресії стало бажання українців самостійно визначати свою долю, не бути молодшим братом Москви, її сателітом. Рушійною силою стали студенти, які не бажали так званого митного кабального союзу з Росією, диктаторської влади, тоталітарного режиму, а бажали європейського шляху розвитку рідної держави. Бажали розвитку національної культури та збереження національних традицій, бажали демократії і свободи слова, бажали гідної справедливої держави. І багато хто називає датою початку справжньої незалежності України 20 лютого 2014 року. Найстрашніші дні на Майдані, коли найкращі сини української нації ціною власного життя зупинили наступ диктатури. Небесна сотня дала Україні шанс побудови нової України. Саме тоді Україна розпочала власний шлях розвитку. І ми отримали так звану підтримку старшого брата – Росії. Відразу було окуповано Крим і розпочались військові дії на сході держави. План Путіна зрозумілий усім – знищити українську незалежність, знищити українську державу. План Путіна це Новоросія, не тільки східні області України, зболений Донбас. План Путіна – це Одеса, Херсонщина, Миколаїв. Але цей план з тріском провалився, хоча українська армія була майже знищена, міністром оборони був росіянин, патріотизмом там і не пахло. Український народ швидко мобілізувався, першими були добровольці, учасники Майдану, розпочався масштабний волонтерський рух і найбільша в світі армія була зупинена. Роль нового Президента важко переоцінити, саме Петро Порошенко створив світову протипутінську коаліцію, і економічні санкції заходу зупинили імперські замашки кремля. Економічна криза, популізм критиканство політиків, війна на сході створюють ситуацію страшенного незадоволення. Але разом з тим ми маємо усвідомити, що ми унікальні і втримаємо державу попри все.»

Закінчила свій урок Ніла Василівна мудрими настановами: «Навчайтеся, використовуйте кожну хвилину в школі з користю, багато читайте – книги це флешки з минулого де зібрана вся мудрість минулих поколінь. Готовте себе до викликів сучасного світу. Будьте патріотами України та рідного краю, любіть свою мову та свою культуру, пишайтеся ними. Бог дав нам велику землю. Божу ласку. Бог безмежно любить українців, дає нам 10, 20, 100 шанс. Він дав нам незалежність, яку виборювали тисячоліттями кращі сини нації і віддавали життя за нову Україну. Будьте  сильними, будьте гідними Героїв. Багато не потрібно - 10 заповідей Божих. Будемо жити за ними – будемо щасливими, будемо успішними.»

На закінчення незвичного уроку вдячні учні продекламували вірші В.Сосюри «Любіть Україну!» та  Вітальки(Гарик Бірча) "Моя Україна. Люблю її. Крапка", а Островська Ніла Василівна, в свою чергу, вручила всім присутнім буклетики про рідне місто та висловила сподівання, що такі зустрічі будуть відбуватись і надалі. На згадку про незвичний перший урок залишиться спільне фото зроблене біля адмінбудинку.

«  Вересень 2016  »