Головна » Науково-методичний супровід інклюзивної освіти в початковій школі
Науково-методичний супровід інклюзивної освіти в початковій школі
28 квітня 2016 року відбувся обласний семінар-практикум методистів РМК/ММК початкової, спеціальної та інклюзивної освіти, відповідальних осіб з питань освіти об’єднаних територіальних громад Хмельницької області на тему «Науково-методичний супровід інклюзивної освіти в початковій школі». Організаторами семінару були Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти; Управління освіти, молоді та спорту Красилівської райдержадміністрації; районний методичний кабінет Управління освіти, молоді та спорту.
З вітальним словом звернулася до всіх присутніх Галас Антоніна Вікторівна, завідувач науково-методичним центром дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти ХОІППО.
У роботі семінару взяли участь Морозович Ірина Володимирівна, заступник голови Красилівської РДА; Заїка Олена Михайлівна, начальник управління освіти, молоді та спорту Красилівської РДА, Глущук Наталя Степанівна, завідувач РМК, які презентували освітній простір Красилівщини.
Про завдання методичних служб у підготовці вчителя початкових класів до роботи в умовах інклюзивного навчання йшлося у виступі-презентації Галас А.В., завідувача науково-методичним центром дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти ХОІППО.
Кулик О. О., методист науково-методичного центру дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти ХОІППО, ознайомила з інформаційними Веб-ресурсами інклюзивної освіти в початковій школі.
У виступах-презентаціях Пилипенко О.М., методиста РМК Управління освіти, молоді та спорту Красилівської РДА та Гафінець Н.М., голови районного методичного об’єднання учителів, висвітлено питання удосконалення професійно-педагогічної підготовки педагогів загальноосвітніх закладів Красилівського району до роботи в умовах інклюзії та про напрямки роботи районного методичного об’єднання вчителів індивідуального та інклюзивного навчання.
Сучасні підходи здійснення психологічного супроводу навчально-виховного процесу з дітьми з особливими освітніми потребами розкрито у виступі Янковської І.М., практичного психолога Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ім.П.Кізюна.
У практичній частині семінару учасники мали можливість ознайомитися:
- з підготовкою дітей з особливими освітніми потребами дошкільного віку до навчання в початковій школі (виступ Гончарук Н.М., завідувача ДНЗ №1 м. Красилів);
- з презентацією трансдисциплінарної моделі командної діяльності щодо розробки індивідуальної навчальної програми учнів з особливими освітніми потребами (Жибак Л.Б., заступник директора Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ім. П.Кізюна);
- з функціями асистента вчителя, його взаємодією з учителем класу (вчитель асистент Дзюмка О.В. та вчитель початкових класів (Красилівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ім.П.Кізюна) Снігур В.Д. продемонстрували відеоролик «Я-учень» про роботу з ученицею, яка навчається в інклюзивному класі);
- з досвідом створення умов для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами у Красилівському НВК та результатами роботи з учнями, які мають порушення психофізичного розвитку, поділились Петренко І.Д., заступник директора з навчально-виховної роботи, вчителі початкових класів Красилівського НВК Нагорна Н.І., Горда О.І. (презентація портфоліо учнів) та мама учениці 3-го класу Бернадін О.О.;
- з презентацією застосування елементів медико-педагогічної методики «Гармонія інтелекту та здоров’я», яку продемонструвала разом зі своїми учнями Стратенюк С.С., вчитель початкових класів Антонінської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- у ході обговорення питання щодо переваг інклюзивного навчання та перешкод його впровадження, методист РМК Абельчук З.С. презентувала роботу учителів початкових класів по використанню інноваційних технологій та методик організації навчально-виховного процесу, які допомагають дітям з проблемами психо-фізичного розвитку навчатись у загальноосвітній школі;
- з виставкою учнівських робіт «Ми всі схожі, ми всі різні»  та з персональною виставкою учениці Красилівського НВК Гаруліч Вікторії.
Особливий емоційний настрій для учасників семінару створили виступи учнів 2 класу Антонінської ЗОШ І-ІІІ ст.; Шукліна Олексія (учня Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1); Бернадін Софії (учениці Красилівського НВК); Логвиновича Олега (учня Красилівського НВК).
Учасники семінару відзначили розуміння та підтримку районної влади освітній галузі району та дали високу оцінку науково-методичній діяльності методичної служби Красилівщини.
Управління освіти, молоді та спорту Красилівської РДА, районний методичний кабінет висловлює щиру подяку усім, хто був причетний до підготовки та проведення обласного семінару.

«  Травень 2016  »