Головна » На їх материнському серці довічна рана
На їх материнському серці довічна рана
У другу неділю травня (цьогоріч припадає на 8 число) світова спільнота відзначає одне з головних родинних свят — День матері. Його популярність цілком зрозуміла, оскільки споконвіку мама була найдорожчою та найріднішою людиною для кожного. Майже сто років поспіль цей день стає приємним приводом для того, щоб вкотре зателефонувати матері чи приїхати до неї, сказати «дякую» за її любов, підтримку і самовідданість.
Утім за останні роки військові дії на сході України, які нав’язані нам країною агресором нанесли великого болю матерям, дружинам, чиї дочки і сини своє життя поклали на вівтар миру і свободи України.
Досі не знімають жалобну хустину і п’ятеро матерів воїнів з Красилівщини, чиї молоді життя трагічно забрала війна. Це мати Петра Шемчука Валентина Михайлівна з с. Чепелівка, мати Віктора Садовця Людмила Олексіївна з с. Мовчани, мати Руслана Яюса Євгенія Олександрівна з с. Дружне, мати Анатолія Петрука Зоя Прокопівна з м. Красилів та мати Олександра Кшевіцького Ольга Федорівна Андрійчук з с. Радісне. У їхніх очах безмежний біль, на обличчі – скорбота, на материнському серці – довічна рана.
Напередодні Дня матері голова райдержадміністрації Ніла Островська разом із Красилівським міським головою Анатолієм Жовтаном з квітами та подарунками завітали в оселю до кожної матері, чийого сина навіки забрала війна. «Ми низько вклоняємося Вам від імені усіх красилівчан за сина Героя, – звернулася до кожної жінки очільниця РДА. – Ми усі його пам’ятаємо і будемо пам’ятати завжди».

Мамо, не плач. Я повернусь весною.
У шибку пташинкою вдарюсь твою.
Прийду на світанні в садок із росою,
А, може, дощем на поріг упаду.

Голубко, не плач. Так судилося, ненько,
Вже слово, матусю, не буде моїм.
Прийду і попрошуся в сон твій тихенько
Розкажу, як мається в домі новім.

Мені колискову ангел співає
I рана смертельна уже не болить.
Ти знаєш, матусю, й тут сумно буває
Душа за тобою, рідненька, щемить.

Мамочко, вибач за чорну хустину
За те, що віднині будеш сама.
Тебе я люблю. I люблю Україну
Вона, як і ти, була в мене одна.
Оксана Максимишин-Корабель

«  Травень 2016  »