Головна » Легальна зарплата – достойна пенсія
Легальна зарплата – достойна пенсія

Сьогодні потреба в пенсійних коштах по Красилівському районі забезпечується за рахунок власних надходжень лише на 20%. Вирішити проблему надходжень до бюджету Фонду  можна шляхом створення рівних умов зі сплати обов’язкових страхових внесків для всіх працюючих громадян.

Якщо працівники бюджетної сфери, підприємств державної та комунальної власності відраховують внески, то деякі суб’єкти малого та середнього бізнесу знаходять безліч схем для ухилення від сплати внесків. І, як наслідок, наймані працівники таких підприємств не тільки втрачають право на пенсійне забезпечення в майбутньому, але і на  соціальну допомогу внаслідок трудового каліцтва,  втрати годувальника, інвалідності, тощо.

Від сплати податків підприємці ухиляються різними способами. Наприклад, одне підприємство перетворюється в 4-5 невеликих фірм, міняючи свій статус, що дає їм легальну можливість сплачувати внески в менших обсягах. Ще один із способів відходу від легалізації своїх доходів – введення на підприємствах приватної власності скороченого робочого тижня, ведення подвійної бухгалтерії. І відбувається це абсолютно на законній підставі. Видаються відповідні накази по підприємству, і у звітних документах проставляють цифри зарплати, урізані відповідно до встановленого в наказі мінімуму. Це стало можливим через відсутність у країні ринку праці. Люди погоджуються на будь-які умови роботодавців, втрачаючи при цьому страховий стаж й право на отримання  пенсії внаслідок такої згоди. І якщо старше покоління погоджує із власником підприємства питання оплати праці й сплати податків, то молодь, через свою безтурботність, відсутність досвіду не надає цьому значення, не замислюється над наслідками отримання зарплати „в конвертах”. А це є „міна уповільненої дії”, наслідки якої, можуть бути безповоротними.

Ми всі повинні знати про переваги офіційної зарплати й недоліки неофіційної. Влаштовуючись на роботу, необхідно самому хвилюватися про свій соціальний захист і , як наслідок, про своє майбутнє.  Для забезпечення гідного рівня життя після виходу на пенсію необхідно дбати змолоду.

«  Грудень 2016  »