Головна » Кременчуки можуть стати центром об’єднаної громади
08:41
Кременчуки можуть стати центром об’єднаної громади
Створити Кременчуківську об’єднану територіальну громаду, до складу якої увійдуть Велика Ведмедівка, Росолівці, Манівці, Малий Чернятин та Кременчуки – за таку пропозицію одностайно проголосували на сході села Кременчуки у п’ятницю, 8 липня. 
Насамперед присутні заслухали звіт голови Кременчуківскої сільської ради Миколи Поліщука, а вже наступним, сільський голова оголосив питання щодо об’єднання територіальних громад: «Сьогодні ми маємо визначитися, чи йти до Антонінської об’єднаної громади, чи створювати свою».  
«У чому різниця до і після об’єднання? Після створення громади буде десь 12 тис населення і бюджет громади змінюється… До об’єднання ви маєте 2,6 млн грн., після – 4,6 млн грн.. Що дають тих два мільйона? Те, чого в першу чергу потребує громада. Насамперед, я думаю, це ремонт доріг, щоб наблизити села один до одного, щоб у центр громади можна було дістатися за 10-15 хв з будь-якого села», – розповідає голова районної ради Василь Пасічник і додає: «Навіть якщо ви погодитеся створити громаду з центром у Кременчуках – це не означає, що її погодять, але ви повинні визначитися, бо час на місці не стоїть, об’єднуватися потрібно». 
За пропозицію створити Кременчуківську об’єднану громаду проголосували усі присутні. Далі перейшли до наболілих питань – земельних. 
«У нас немає землі дати людям у користування, учасникам АТО, у тому числі, а вся земля наша, виявляється, знаходиться в оренді на 49 років. Чи можна її якось забрати?», – питає В’ячеслав Лозінський.
«Зараз, щоб вернути назад цю землю, потрібно звертатися до суду, – роз’яснює перший заступник голови РДА Дмитро Склонний. – Є договір заключений, підписаний і відмінити дію договору наразі можна тільки судовим рішенням… Іншого шляху немає. Ми, адміністрація, і наш юридичний відділ будемо допомагати вам усім, чим потрібно».
На завершення селяни послухали Володимира Безкоровайного, котрий хоче побудувати в Кременчуках завод з переробки сільгосппродукції, який забезпечить близько 150 робочих місць. Підприємець каже, що під будівництво було обрано кілька локацій, але Кременчуки, за висновками експертів, підходять найліпше. «У Києві робили наукові дослідження правильного розташування заводу, брали до уваги показники, що дадуть можливість якомога ефективніше працювати – це наявність системи водопостачання, газопостачання, прив’язка до дороги, залізниці. І найкраще підійшли саме Кременчуки», – каже Володимир Безкоровайний. 
Спільним голосуванням кременчуківці попередньо погодили будівництво на території села    заводу, утім, обумовили, що за обіцянками інвестора пильно слідкуватимуть.
Віта Франчук.


привітання голови
Календар
«  Липень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0