Головна » Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги.
Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги.

Відповідно до Постанови КМ від 29 квітня 2004р. № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги»,  непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до сомообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги  (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата (далі - компенсація).

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

Компенсація призначається і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги.

Компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності - інвалідам 1 групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду.

Компенсація не призначається:

1. Фізичним особам, які надають  соціальні послуги громадянам, яким призначено: державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»;

надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України «Про пенсійне забезпечення» і «Про  пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»;

2. Фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про психічну допомогу»;

3. Фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;

4.Самозайнятим особам;

5.Фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;

6.Фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам хворим, які за висновком лікарсько–консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома)

Виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Управління соціального захисту населення здійснює контроль за діяльністю фізичних осіб, які надають соціальні послуги.

За додатковою інформацією звертатися в управління соціального захисту населення Красилівської РДА, за адресою м.Красилів вул. Центральна, 38а або за телефоном (03855)4-45-59.

«  Вересень 2016  »