Головна » «І клаптика землі своєї не дамо»
09:11
«І клаптика землі своєї не дамо»
У п’ятницю ввечері 15 квітня до чепелівського будинку культури було не протиснутися: майже уся громада зібралася на схід села, який ініціювали після конфлікту з орендарями землі. За словами чепелівчан, напередодні фермер Олег Мизернюк, який має договір оренди паїв, вивіз на поле, що до цього часу слугувало селянам за пасовище, трактори – аби орати. Та місцеві не дали. Не допомогли навіть молодики фізичної статури, яких представили охороною. Після втручання поліції вирішення конфлікту перенесли на наступний день із поля у клуб. Утім, жителі дали одразу зрозуміти – «мирової» не буде. 
Після кількох спроб втихомирити людське обурення, Чепелівський сільський голова Василь Шемчук таки виборює слово. Каже, у 2012 році фермеру Олегу Мизернюку тодішній голова райдержадміністрації Петро Арсенюк віддав в оренду 79 га сільської землі. «32 га – в межах населеного пункту (тобто нею має право розпоряджатися виключно сільська рада), 47 га – це ті землі, які при розпаюванні кожен з вас залишив частку під пасовища для спільного користування…19 червня 2008 року було видано державні акти на цю землю і залишили її у спільному користуванні. І це розпорядження чинне й досі. А далі йде колізія: у 2012 році голова райдержадміністрації видає розпорядження про те, щоб надати ці землі в оренду Мизернюку Олегу Васильовичу…»
Коли незадоволений галас громади нарешті вщухає, заступник голови райради Микола Білик зачитує розпорядження від 30 жовтня 2012 року № 131-р «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які надані в оренду Мизернюку О.В.». А у переліку – не мало не багато десять сільських рад, на території яких розташовані ці землі: Веселівська (30,8 га), Волицька (40,9 га), Великоорлинська (65,1 га), Глібківська (22,5 га), Гриценківська (11,9 га), Кульчинківська (120 га), Кульчинівська (147 га), Печеська (41,1 га), Чепелівська (78,3 га), Чернелівська (72 га) та Антоніська селищна рада (17,3 га). Проте 13 сесія районної ради виявилася нещасливою для заявника Олега Мизернюка: депутати не підтримали розпорядження тодішнього керівника району. «Тобто грошова оцінка земельних ділянок сесією Красилівської районної ради не затверджена. А це є основною складовою у подальшому укладанні договору оренди землі», – наголошує Микола Білик.
Ось такі «колізії» і стали підґрунтям для судової тяганини. Однак, доказом щодо неправомірності розпорядження вони послугували лише для судів першої і другої інстанції. У Вищому адміністративному суді, куди подали позов юристи Олега Мизернюка, вирішили, що цього не достатньо. За результатами розгляду і підсудності справи Вищий адміністративний суд України прийняв рішення щодо направлення справи до суду загальної юрисдикції, тобто Красилівського районного суду. «На даний час ми подали позовну заяву щодо розірвання договору оренди і зняття даної земельної ділянки з державної реєстрації. Засідання суду розпочнеться 25 квітня», – нагадує сільський голова.
«Дуже добре, що ви всі такі згуртовані, – підтримала громаду голова райдержадміністрації Ніла Островська. – Нехай вони подивляться, яка ви сила… І за вами правда, повірте. Того ми виходили на Майдан, щоб отакі «герої» не керували тут. І ви молодці!» Слова очільниці району присутні підтримали оплесками. 
Оплески, щоправда, зі словами «Ганьба!», дісталися і фермеру та його помічникам. «Я приїхав сюди, щоб вирішити питання по вчорашньому інциденту, – бере слово орендар Олег Мизернюк. – Я був на полі і бачив: люди перешкоджали обробітку землі, мотивуючи це тим, що це пасовище. У 2012 році мені РДА надала ці землі в оренду, у мене є договір, я чотири роки платив у сільську раду податки. У чому я не правий?» У залі чути лише галас невдоволення. «Ми відкриті для спілкування, – заспокоюючи присутніх, говорить представник Мизернюка, котрий назвався Віктором. – Ми просто просимо нас вислухати і допомогти знайти вихід із ситуації… Давайте трошки землі ми будемо обробляти і трошки вам залишимо». «Ніяких компромісів! Не дамо і сантиметра нашої землі!», – перебили оратора селяни. «Зараз у нас є 20, як ми їх називаємо, «атошників». Людей, котрим держава своїм законом дала право на отримання земельної ділянки для ведення селянського підсобного господарства у розмірі до 2 га. А наша сільська рада не має жодного гектара землі для того, щоб дати її людям, які потом і кров’ю цю землю захищали. Бо вони там, вибачте, не сиділи в білих сорочках і краватках, а воювали за нас. Крім шматка землі і віри в Бога, ці люди більше не мають жодного засобу для існування. Громада вам відмовляє. Вам треба піти, просто піти», – не стримує емоцій депутат сільської ради кількох скликань Лариса Гончарук. 
Одноголосно схід села підтримує пропозицію не віддавати свої землі в оренду Олегу Мизернюку. Після чого фермер та його представники під гучні аплодисменти і скандування «Ганьба!» покидають приміщення. Чепелівчани ж так само одностайно обирають тих, хто представлятиме їхні інтереси у судах. Запевняють, зупинятися не збираються, захищатимуть свою землю до кінця. 
Тихо у куточку на тому зібранні сиділа лишень одна жінка: у чорній хустині і нишком витирала сльози – бабуся Петра Шемчука, котрий загинув, теж боронячи свою землю, щоправда, далеко від дому, на сході країни... 
Віта Франчук.привітання голови
Календар
«  Квітень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0