Головна » Голова райдержадміністрації Ніла Островська взяла участь у розширеному засіданні колегії облдержадміністрації

23 вересня під керівництвом голови обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука та за участю Міністра Кабінету Міністрів України Олександра Саєнка відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації.
  Основним питанням порядку денного колегії стало обговорення питання підготовки об’єктів житло-комунального господарства та соціальної сфери до проходження осінньо-зимового періоду 2016/17 року.
  На початку колегії Олександр Саєнко зазначив, що першочерговими завданнями, які на сьогодні потрібно вирішити є питання тарифів та забезпечення населення субсидіями, у зв’язку з початком опалювального сезону.     Тому важливо, щоб кожна область і місто належним чином підготували свій паливно – енергетичний комплекс до проходження зимового періоду.
  Доповідачем з вище зазначеного питання виступив заступник начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Григорій Ващук, який доповів усім присутнім про стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства області. Співдоповідачем виступила голова Красилівської райдержадміністрації Ніла Островська, яка, в свою чергу, зазначила: "Відповідно до районної  програми підвищення енергоефективності на 2016-2020 роки  активно впроваджуються енергозберігаючі заходи, спрямовані на економію паливно-енергетичних ресурсів. Станом на сьогодні до осінньо-зимового періоду на 98  відсотків підготовлено 133 багатоквартирних житлових будинки комунальної власності та житлового фонду об’єднань співвласників багатоповерхових будинків, житлово-будівельних кооперативів з видачею паспортів готовності.  За кошти міського бюджету проведено поточні та три  капітальних ремонти багатоповерхових будинків. Комунальним  підприємством теплових мереж проведено всі заплановані заходи щодо готовності 7 котелень до роботи в осінньо-зимовий період. Внаслідок проведених заходів в опалювальний сезон 2016-2017 рр. ще на 40% буде зменшено споживання природного газу комунальним підприємством міста та на 38% електроенергії. Розрахунковий економічний ефект від заходів впроваджених Красилівським ПТМ за поточний рік становить близько 4 млн. гривень. Красилівським підприємством водопровідно-каналізаційного господарства було стовідсотково виконано усі заплановані заходи для забезпечення стабільної роботи підприємства в осінньо-зимовий період.
  Заклади освіти та культури району провели максимально можливі заходи до початку опалювального періоду. Підготовлено  25 газових котелень та 15 котелень на твердому паливі. За кошти районного та місцевих бюджетів на виконання програми енергозбереження, у 2016 році продовжено  роботи по заміні  віконних блоків і  використано на ці цілі майже пів мільйона гривень коштів місцевих бюджетів усіх рівнів. За останні три роки відповідно до цієї програми проведено 100% заміну віконних блоків у 18 загальноосвітніх навчальних закладах району.
  За кошти державного регіонального фонду розвитку в районі проводиться капітальний ремонт дитячо-юнацької спортивної школи, проектом якого передбачено і вже проводяться роботи по заміні віконних блоків на металопластикові, утеплення та перекриття даху, утеплення фасадів, також вже ведуться роботи по заміні системи опалення приміщень. На сьогодні вже виділено та повністю освоєно: із державного фонду регіонального розвитку – 585,940 тис. грн., із місцевого бюджету – 116,268 тис. грн.
За кошти районного бюджету здійснено капітальний ремонт системи опалення Красилівської центральної районної бібліотеки на суму майже 200 тисяч гривень. В Антонінській дитячій музичній школі на виконання програми енергозбереження проведено заміну вікон та міжкімнатних дверей.(з районного бюджету використано 40 тис. грн.). Повністю завершені розпочаті в травні роботи по капітальному ремонту системи опалення Красилівської дитячої музичної школи (на що з районного бюджету виділено 178,5 тис. грн.).
  З метою підвищення рівня освітлення населених пунктів і зменшення енергоспоживання здійснюється заміна ліхтарів на енергоощадні.
  Бюджетна децентралізація дала можливість вперше фінансувати ремонт доріг загального користування місцевого значення за кошти місцевих бюджетів. Відповідно до прийнятої районної  Програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення,  загалом за 2016 рік на проведення ремонтних робіт дорожнього покриття та, відповідно, підготовки до зими,  було використано майже  три мільйони гривень з районного бюджету, на ремонт комунальних доріг більше семи мільйонів гривень з місцевих бюджетів."
   Не оминула у своїй доповіді Ніла Василівна і призначення субсидій: " З початку року до Управління соціального захисту населення райдержадміністрації за призначенням субсидії на житлово-комунальні послуги звернулося 8310 сімей,  призначено субсидії 8921 сім’ї (в тому числі прийняті справи за 2015 рік). Загальна сума нарахованої субсидії на житлово – комунальні послуги становить 124476,9 тис. грн, профінансовано на суму 47860,7 тис. грн.."
   Підсумовуючи перше питання, голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук зауважив, що населення області свідомо ставиться до розрахунків за отримані житлово-комунальні послуги. Так, у рейтингу по цьому показнику з спочатку року область перебуває на 3 і 8 місці. Комунальні підприємства фактично в повному обсязі розраховуються за спожиті енергоносії. Разом з тим, у деяких районах та містах обласного значення існують борги за газ, електроенергію та заробітну плату, що є неприпустимим.
    Також на колегії було розглянуто питання колегії пенсійного страхування в області, внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік та про план роботи обласної державної адміністрації на IV квартал 2016 року.
    Детальніше про колегію можна дізнатись на сайті облдержадміністрації

«  Вересень 2016  »