Головна » Пам'ятаємо! Перемагаємо! Красилівщина відзначила День Перемоги
Пам'ятаємо! Перемагаємо! Красилівщина відзначила День Перемоги
9 травня 2016 року Красилівщина відзначила День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Святкування визначного історичного дня в м. Красилів розпочалось о 10:00 формуванням колони біля районного військового комісаріату. Колона сформована з ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на сході країни, керівництва району, трудових колективів підприємств, установ та організацій міста, громадських об’єднань місцевих жителів, учнівської молоді рушила до святині міста меморіального комплексу Площа Слави. По дорозі слідування колона зупинялася двічі, аби вшанувати пам’ять про загиблих воїнів афганців та Героям України, які загинули в наш час за незалежність нашої держави покладанням квітів до відповідних пам’ятних знаків.
Далі на Площі Слави відбувся мітинг-реквієм з нагоди 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. З вітальними словами та словами вдячності звернулась до присутніх голова райдержадміністрації Ніла Островська: «Дорогі ветерани, учасники бойових дій, солдатські вдови, діти війни – всі хто пережив страшні часи Другої світової.
Дорогі українські воїни, які зараз боронять Батьківщину від російської агресії.
Усією красилівською громадою вітаємо вас із святом Перемоги над нацизмом.
Сімдесят один рік тому в Європі закінчилася Друга світова війна – найстрашніша і найжорстокіша в людській історії. В ці дні ми вклоняємося пам’яті десятків мільйонів загиблих і відзначимо Перемогу, яку здобули народи антигітлерівської коаліції.
Це була Перемога над підступним агресором, який розтоптав міжнародне право, глумився над договорами про дружбу, прагнув знищити півсвіту. Він закінчив військовим трибуналом. Це дуже важливий урок Другої світової: будь-який агресор, який марить новими територіями, брязкає зброєю і нехтує волею народів, неодмінно повторить долю гітлерівського режиму.
Україна опинилася в самому центрі війни – чорні плуги смерті пройшли нашою землею із заходу на схід і зі сходу на захід. Сім мільйонів українців пішли на фронт, половина з них загинула, серед них більше семи тисяч мешканців красилівщини. Половина з тих, хто вижив, прийшли скаліченими. Українці воювали проти нацизму і в Червоній, і в Українській повстанській арміях. За роки війни населення України зменшилось на 14 мільйонів людей.
Земний уклін усієї красилівської громади, і мертвим і живим, всім, хто боровся проти нацизму, і зараз відстоює незалежну Україну на сході держави, хто подарував нам сьогоднішній мирний сонячний день.
Вічна слава загиблим, глибока шана ветеранам. Безсмертним є Їхній подвиг.
Наругою над пам’яттю мільйонів є намагання кремлівських фальсифікаторів приписати Перемогу одному народові і перекреслити подвиг усіх інших.
Історичним злочином є теперішня війна Росії проти України.
Ветерани, які відстояли Вітчизну, не думали, що через 70 років після закінчення війни їм доведеться відправляти на захист України своїх онуків і правнуків. І отримувати посмертні нагороди за хлопців, які загинули у бою з російськими агресорами та їхніми найманцями.
Східна Європа очікувала, що звільнення від нацизму принесе її народам свободу і справедливість. Але отримала радянську окупацію, тоталітарний режим і кайдани.
Перемога над нацизмом не принесла свободи і нашому народові – народ-переможець пережив повоєнний третій Голодомор та репресії. Тисячі сімей було депортовано в Сибір, нищилися інтелігенція і село, українська мова та українська культура,  витравлювалася пам’ять про те, ким і якою ціною було здобуто Перемогу.
Але ми пам’ятаємо про це завжди: про тих, хто розпалював війну і хто їм у цьому допомагав, про змову двох тиранів – Сталіна та Гітлера, і про мільйони людей, які винесли на собі цю страшну війну.
Український народ захищав рідну землю тоді, і захищає свою країну сьогодні.
Український народ переміг тоді і переможе сьогодні!
Слава українським воїнам всіх часів і всіх поколінь!
Слава Україні!
Героям Слава!»
Також перед присутніми виступали голова районної ради Василь Пасічник, міський голова Анатолій Жовтан, учасник бойових дій Другої світової війни, полковник запасу Григорій Суховецький, військовий комісар Красилівського районного військового комісаріату, підполковник Андрій Богданов, лідери шкільного учнівського самоврядування. Представники релігійних конфесій відправили панахиду за жертвами Другої світової війни, хвилиною мовчання та покладанням вінків і квітів на святині міста – Площі Слави учасники мітингу вшанували пам’ять полеглих у наймаштабнішій трагедії ХХ століття – Другій світовій війні. Зробивши спільне фото на згадку ветерани відправились на святковий обід, який був організований для них у територіальному центрі надання соціальних послуг. В свою чергу жителі міста могли насолоджуватися концертною програмою за участю художніх самодіяльних колективів міста Красилова, яка пропонувалась до перегляду починаючи з 12:00 на площі Незалежності, а також охочі могли спостерігати за спортивними змаганнями, які проходили на стадіоні ДЮСШ в міському парку відпочинку. Учасників змагань з футболу, волейболу та шахів привітали перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Склонний та заступник голови райдержадміністрації Ірина Морозович.
О 15:00 в міському парку відпочинку відбувся огляд колективів художньої самодіяльності району з вокально-інструментального жанру, на який також з привітаннями завітала заступник голови райдержадміністрації Ірина Морозович.
Святкування Дня Перемоги завершилось виступом народного аматорського духовного оркестру районного Будинку культури з концертною програмою «Для вас, ветерани».

«  Травень 2016  »