Головна » Чорнобильська катастрофа: 30 років потому
Чорнобильська катастрофа: 30 років потому
26 квітня 2016 року. Через 30 років після Чорнобильської трагедії ліквідатори та переселенці, що нині мешкають у районі, зібралися разом у одній залі, аби віддати данину пам’яті тим, хто врятував світ ціною власного життя, та вшанувати подвиг тих, хто ним ризикував, аби запобігти ще більшій катастрофі.
«Я низько вклоняюся усім вам – учасникам ліквідаційних робіт за те, що зупинили страшну катастрофу ціною власного здоров’я. Сьогодні ми у спільній молитві вшануємо пам’ять тих, хто віддав найдорожче – своє життя, щоб врятувати світ. Помолимося, щоб більше ніколи така біда не прийшла на нашу землю», – звернулася до присутніх голова райдержадміністрації Ніла Островська.
«У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше, ніж 650 тисяч громадян з усього бувшого Радянського Союзу… Їх, учасників тих страшних подій, сьогодні в районі майже 150 чоловік. Ми висловлюємо щирі слова подяки всім ліквідаторам за їх мужність, героїзм і самовіддачу», – сказав під час промови голова районної ради Василь Пасічник. Звернувся до учасників заходу й Красилівський міський голова Анатолій Жовтан.
Після промов, згідно спільного розпорядження голів райдержадміністрації та районної ради, за активну громадську позицію, участь у діяльності районної організації Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» та з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи Ніла Василівна та Василь Савович нагородили Грамотами районної ради та районної державної адміністрації з врученням квітів:
- ГАЛІЦУ Ігоря Івановича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- ГОЦА Володимира Вікторовича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІІ категорії;
- ДОВШКОВОГО Федора Андрійовича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІІ категорії;
- ДОМІНА Леоніда Павловича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- ЖУЙЧУКА Миколу Івановича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- ЖУРАВСЬКОГО Івана Романовича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- КАЛІНОВСЬКОГО Василя Станіславовича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІІ категорії;
- КАПШУКА Ігоря Володимировича - потерпілого від Чорнобильської катастрофи І категорії;
- КОВАЛЯ Володимира Васильовича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- КУХАРУКА Олександра Івановича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- ЛАПЧУКА Степана Івановича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- ЛОТОЦЬКОГО Віталія Дем’яновича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- МАРУШКУ Ярослава Івановича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- МОЛОДЕЦЬКОГО Івана Броніславовича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- МОРМОЛЮКА Василя Степановича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- НАЛІСНІКОВСЬКОГО Василя Григоровича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- ПОЛЮХОВИЧ Оксану Мефодіївну - потерпілу від Чорнобильської катастрофи ІІІ категорії;
- ПРИСЯЖНЮКА Степана Михайловича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
- СІВАЧА Дмитра Дмитровича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії
- СУХОНОСА Віктора Васильовича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІІ категорії.
Одинадцять вдів ліквідаторів отримали з районного бюджету матеріальну допомогу. Також голова райдержадміністрації Ніла Островська спільно з начальником Красилівського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Вадимом Косінським, згідно Наказу Голови Держслужби з надзвичайних ситуацій України від 4.04.2016 року №175, на виконання Указу Президента України від 9.02.2016 року №41/2016 "Про присвоєння військових та спеціальних звань учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС", вручили підполковнику Крикунову Анатолію Федоровичу погони полковника та вітальну листівку. Подяками та присвоєнням позачергових спеціальних звань відзначили своїх колег і правоохоронці.
Після офіційної частини, вишикувавшись у колону, учасники заходу рушили до пам’ятного знаку ліквідаторам ЧАЕС «Тим, хто врятував світ». Там настоятель Свято-Троїцького Храму, благочинний Красилівського району УПЦ (КП), митрофорний протоієрей отець Миколай, настоятель церкви Рівноапостольного Князя Володимира УГКЦ, магістр богослов’я отець Ігор та настоятель парафії «Пресвятого Серця Ісуса» РКЦ отець Славомир провели поминальну панахиду за тими, хто загинув чи помер внаслідок Чорнобильської аварії. Також присутні вшанували пам'ять померлих покладанням квітів до Пам'ятного знаку. Для учасників заходу організовано поминальний обід.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко оголосив 2016-й роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

«  Квітень 2016  »